Fixní protetika

Protetika je částí stomatologie, zabývající se rekonstrukcí ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celých zubů či skupin zubů. Návrh ošetření je vždy individuální a vychází z aktuálního stavu v dutině ústní. Ošetření vyžaduje někdy i delší přípravu s množstvím typů stomatologických výkonů, a proto je ošetření dlouhé, ale také nákladné.

Keramická fazeta

Keramická (estetická) fazeta je tenký „plátek“ keramiky, který může korigovat nedokonalosti zubu (barva, tvar, zakřivení) nebo i změnit celý úsměv. Po odstranění nevyhovující přední vrstvy zubu se keramická fazeta adhesivně nalepí na Váš zub.

Korunka

Nahrazuje větší části zubu (někdy i celý povrch) ztracené kazem či úrazem při zachování vlastního kořene zubu. Zhotovujeme metalokeramické (kovokeramické) nebo vysoce estetické celokeramické korunky z nejnovějších materiálů vyrobených v prestižních laboratořích v Praze.

Inlay, Onlay (polokorunka)

Jedná se o náhrady větších defektů zubních tkání z různých materiálů (kov, kompozit, keramika). Představují přechod mezi ošetřením zubu prostou výplní a ošetřením umělou korunkou.

Můstek

Ztrátu celého zubu nebo i více zubů s nemožností ošetření pomocí implantátů se řeší přemostěním mezery. Můstek je tak pevně uchycen pomocí korunek na krajní zuby sousedící s mezerou.

Snímatelné náhrady – protézy

Náhrady se dělí na částečné (v ústech jsou nějaké zuby) a nebo celkové (bezzubá čelist). Částečné snímatelné náhrady doplňují ztracené zuby a využívají ke svému kotvení zubů zbývajících. Celkové snímatelné náhrady poté nahrazují všechny zuby v čelisti.